Nefroloji Kliniği

HASEKİ NEFROLOJİ KLİNİĞİ

HAKKINDA:

Kliniğimiz 2006 yılında Prof.Dr.Rümeyza KAZANCIOĞLU öncülüğünde Doç.Dr.Savaş ÖZTÜRK ile birlikte kurulmuş olup 2008 yılından itibaren Nefroloji yan dal uzmanlık eğitimi vermektedir. 2011 yılından itibaren nefroloji kliniği eğitim sorumluğunu Doç.Dr.Savaş ÖZTÜRK yürütmektedir.

HİZMETLERİMİZ:

Genel Nefroloji Polikliniği: Akut-kronik tüm nefrolojik problemli hastaların sürekli- periyodik takipleri yapılmaktadır. Hem Haseki merkez poliklinik binada hem de hastanemize bağlı olarak Arnavutköy Devlet Hastanesinde Nefroloji Polikliniği hizmet vermektedir.

Merkez Nefroloji Poliklinik Randevuları MHRS sisteminden, 0212 529 44 00 (iç hat 2910) numaralı direkt telefondan veya şahsen başvurabilirler.

Arnavutköy Devlet Hastanesinde bulunan nefroloji polikliniğimiz pazartesi ve perşembe  günleri hizmet vermekte olup randevu almak için hastalarımız şahsen başvurabilir veya 0 212 453 12 12 (iç hat numarası: 2670) telefon numarasından  poliklinik sekreterimiz ile irtibata geçebilirler. Ayrıca MHRS sisteminden randevu alınabilmektedir.

Hemodiyaliz: Hastanemizin merkez binasında acil veya yatan hastalar için acil hemodiyaliz birimimiz mevcuttur. Kronik hemodiyaliz ünitemiz ise hastanemiz bünyesinde hizmet etmek üzere Arnavutköy Devlet Hastanesi'nde mevcut olup kronik hemodiyaliz hastalarının diyaliz tedavileri yapılmaktadır. Bu ünitemizde hemodiyaliz hizmeti almak isteyen hastalarımız Arnavutköy Devlet Hastanesi'nde bulunan ünitemize şahsen veya 0 212 4531212 (iç hat numarası: 2670) telefon numarasından ilgili uzman hekimimizle veya diyaliz sekreterimiz ile irtibata geçebilirler. (Ünitemizde öncelikle Yeşil Kart sahibi hastaların faydalanması planlanmaktadır)

Periton Diyalizi: Sosyal ve tıbbi gerekçelerle Periton diyalizini tercih eden son dönem böbrek yetmezlikli hastaların her türlü hazırlık ve bakımları, periyodik takipleri ve eğitimleri bu ünitemizde yapılmaktadır.

Transplantasyon Polikliniği: Böbrek nakilli hastaların ayaktan sürekli-periyodik takipleri yapılmaktadır.

Yataklı Servis: Nefroloji kliniğimizde 11 yatak mevcut olup yatarak tetkik ve tedavi gerektiren tüm nefroloji hastaları takip edilebilmektedir.

Kliniğimiz girişimsel nefroloji alanında oldukça aktif olup, her türlü hemodiyaliz ve periton diyalizi kateter uygulamaları, böbrek biyopsisi uygulamaları yapılmaktadır.

 

Hekim listesi için tıklayınız.