Tıbbi Genetik
07 Ekim 2021


Tıbbi Genetik Kliniği’nde; kalıtsal olsun veya olmasın her türlü genetik hastalıkların tanı, takip ve tedavisi ile ilgili poliklinik, laboratuvar ve konsültasyon hizmetleri yürütülmektedir. Polikliniğimizde bireyin özgeçmiş bilgileri ve aile öyküsü özelliklerine göre aile ağacı çizimi ve genetik test analizleri ile riskli kişiler tespit edilerek genetik danışmanlık hizmeti de verilmektedir. 

 

Hastanemizde Genetik Hastalıkları Tanı Merkezi 2016 yılı itibari ile faaliyetlerine başlamıştır. 2021 yılında hastanemizin Sultangazi Yerleşkesi’nde “Avrupa Yakası Sultangazi Haseki Genetik Hastalıklar Değerlendirme Merkezi” ismi ile hizmet vermeye devam etmektedir. İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü tarafından hazırlanmış olan protokol ile 30’a yakın İstanbul içi ve Türkiye genelinde kamu ve üniversite hastanelerine hizmet verilmektedir. Bunun yanı sıra ülke genelinde daha iyi genetik hizmeti sunabilmek için farklı kurum ve kuruluşlarla genetik ile ilgili projelere katılım sağlanarak destek verilmektedir.

Genetik hastalıklar değerlendirme merkezimizde; moleküler, sitogenetik ve moleküler sitogenetik testler çalışılmaktadır. 


 
Genetik Hastalıkları Tanı Merkezi Olarak;

Tüm dünyada kabul gören, son teknoloji uygulamaları kullanarak; ulusal-uluslararası standartlara uygun kaliteli, güvenilir, bilimsel ve etik değerleri benimseyen genetik tanı merkezi hizmetlerini sunmak için çalışıyoruz.

 

Tüm süreçlerinde kalite anlayışını benimsemiş referans bir genetik tanı merkezi olmayı hedefliyoruz.

Uzman Hekim Kadromuz:

Uzm. Dr. Mehmet Buğrahan DÜZ (Klinik Sorumlusu)

Uzm. Dr. Ece KESKİN

Uzm. Dr. Fatma Nihal ÖZTÜRK

Uzm. Dr. Hasan TAŞLIDERE

Uzm. Dr. Ömer Faruk KARAÇORLU

Uzm. Dr. Pelin ÖZYAVUZ ÇUBUK

Uzm. Dr. Tuğba AKIN DUMAN


Hekim Dışı Kadromuz: 100’e yakın destek ve idari personelle iş ve işlemler yürütülmektedir.

Poliklinik hizmetimiz hafta içi Cuma hariç Fatih Haseki Merkez ve Sultangazi Haseki Yerleşkesinde yapılmaktadır.

Polikliniğimiz randevu sistemi ile çalışmakta olup, Alo182’den veya MHRS’den randevu alarak gelen hastalarımıza hizmet vermektedir.