T.C. Sağlık Bakanlığı
İstanbul Haseki Eğitim Ve Araştırma Hastanesi

Tıbbi Genetik


Tıbbi Genetik, kalıtsal olsun veya olmasın her türlü genetik hastalıkların tanı, takip ve tedavisi ile ilgilenen uzmanlık alanıdır.

Hastanemizde Genetik Hastalıkları Tanı Merkezi 2016 yılı itibari ile faaliyetlerine başlamıştır.
İstanbul ili Kamu Hastaneleri ile İstanbul İl Sağlık Müdürlüğütarafından hazırlanmış olan protokolü imzalayan il dışı kamu hastaneleri ve Üniversite hastanelerine hizmet verilmektedir. Genetik hastalıkları tanı merkezi olarak; laboratuvar hizmetlerinin yanı sıra poliklinik hizmeti ve konsültasyon hizmetleri de yürütülmektedir. Polikliniğimizde; bireyin özgeçmiş bilgileri ve aile öyküsü özelliklerine göre aile ağacı çizimi ve genetik test analizleri ile riskli kişiler tespit edilerek genetik danışmanlık hizmeti de verilmektedir. Diğer kliniklerle de uygun genetik hizmeti verebilmek için eğitim toplantıları gerçekleştirilmektedir. Ülke genelinde daha iyi genetik hizmeti sunabilmek için farklı kurum ve kuruluşlarla genetik ile ilgili projelere katılım sağlanarak destek verilmektedir. Genetik hastalıkları tanı merkezimizde; moleküler, sitogenetik, ve moleküler sitogenetik testler çalışılmaktadır. 


Test listemize http://hasekieah.saglik.gov.tr/web sayfasından ulaşılabilir.

 

Genetik Hastalıkları Tanı Merkezi Olarak;

Tüm dünyada kabul gören, son teknoloji uygulamaları kullanarak; ulusal-uluslararası standartlara uygun kaliteli, güvenilir, bilimsel ve etik değerleri özümseyen genetik tanı merkezi hizmetlerini bilimsel araştırmalarla birlikte sağlık sektörünün hizmetine sunmak için çalışıyoruz.

Tüm süreçlerinde kalite anlayışını benimsemiş, uluslararası standartlarda hizmet sunan; ARGE faaliyetlerinde/bilimsel çalışmalarda aktif rol alan, sürekli öğrenen ve öğreten olma ilkelerini düstur edinerek ülkemizi uluslararası arenada layığıyla temsil eden referans bir genetik tanı merkezi olmayı hedefliyoruz.

Uzman Hekim Kadromuz:

Uzm. Dr. Arslan BAYRAM, Uzm. Dr. Bayram TAŞKIN, Uzm. Dr. Ece KESKİN, Uzm. Dr. Fatih Mehmet ERDEM,  Uzm. Dr. Fatma Nihal ÖZTÜRK, Uzm. Dr. Hasan TAŞLIDERE, Uzm. Dr. Mehmet Buğrahan DÜZ, Uzm. Dr. Ömer Faruk KARAÇORLU, Uzm. Dr. Pelin ÖZYAVUZ ÇUBUK, Uzm. Dr. Tuğba AKIN DUMAN


Hekim Dışı Kadromuz; 50 teknik, 16 destek ve idari personelle iş ve işlemler yürütülmektedir.

Poliklinik hizmetimiz Uzman Hekimlerimiz tarafından Cuma hariç hafta içi Fatih Haseki Merkez ve Sultangazi Haseki Yerleşkesinde dönüşümlü olarak yapılmaktadır. Polikliniğimiz randevu sistemi ile çalışmakta olup, Alo182’den veya MHRS’den randevu alarak gelen hastalarımıza hizmet vermektedir.

 

Numune Kabul Koordinasyon Merkezi: 0552 557 65 15

 e-mail: hasekigenetiknk@gmail.com   

                 

Numune ve koordinasyonla ilgili;

 e-mail:hasekigenetikhastailetisim@gmail.com (Hasta İletişim)