T.C. Sağlık Bakanlığı
İstanbul Haseki Eğitim Ve Araştırma Hastanesi

Genetik Tanı MerkeziTıbbi Genetik, kalıtsal olsun veya olmasın her türlü genetik hastalıkların tanı, takip ve tedavisi ile ilgilenen uzmanlık alanıdır.

Hastanemizde Genetik Hastalıkları Tanı Merkezi 2016 yılı itibari ile faaliyetlerine başlamıştır.İstanbul ili kamu hastaneleri ile İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü tarafından hazırlanmış olan protokolü imzalayan il dışı kamu hastaneleri ve Üniversite hastanelerine hizmet verilmektedir.Genetik hastalıkları tanı merkezi olarak; laboratuvar hizmetlerinin yanı sıra poliklinik hizmeti ve konsültasyon hizmetleri deyürütülmektedir. Yürütülmektedir. Polikliniğimizde; bireyin özgeçmiş bilgileri ve aile öyküsü özelliklerine göre aileağacı çizimi ve genetik test analizleri ile riskli kişiler tespit edilerek genetik danışmanlık hizmeti de verilmektedir. Diğer kliniklerle de uygun genetik hizmeti verebilmek için eğitimtoplantıları gerçekleştirilmektedir. Ülke genelinde daha iyi genetik hizmeti sunabilmek için farklı kurum ve kuruluşlarla genetik ile ilgili projelere katılım sağlanarak destekverilmektedir. Genetik hastalıkları tanı merkezimizde; moleküler, sitogenetik, ve moleküler sitogenetik testler çalışılmaktadır. 


Test listemize http://hasekieah.saglik.gov.tr/web sayfasından ulaşılabilir.

 

Genetik Hastalıkları Tanı Merkezi olarak;

Tüm dünyada kabul gören, son teknoloji uygulamaları kullanarak; ulusal-uluslararası standartlara uygun kaliteli, güvenilir, bilimsel ve etik değerleri özümseyen genetik tanı merkezi hizmetlerini bilimsel araştırmalarla birlikte sağlık sektörünün hizmetine sunmak içinçalışıyoruz.

Tüm süreçlerinde kalite anlayışını benimsemiş, uluslararası standartlarda hizmet sunan; ARGE faaliyetlerinde/bilimsel çalışmalarda aktif rol alan, sürekli öğrenen ve öğreten olma ilkelerini düstur edinerek ülkemizi uluslararası arenada layığıyla temsil eden referans bir genetik tanı merkezi olmayıhedefliyoruz.

Uzman Hekim Kadromuz Uzm. Dr. Arslan BAYRAM Uzm. Dr. Bayram TAŞKIN Uzm. Dr. Ece KESKİN

Uzm. Dr. Fatih Mehmet ERDEM Uzm. Dr. Fatma Nihal ÖZTÜRK Uzm. Dr. Hasan TAŞLIDERE Uzm. Dr. Mehmet Buğrahan DÜZ

Uzm. Dr. Ömer Faruk KARAÇORLU Uzm. Dr. Pelin ÖZYAVUZ ÇUBUK

Uzm. Dr. Tuğba AKIN DUMAN

Hekim Dışı Kadromuz; 50 teknik, 16 destek ve idari personelle iş ve işlemler yürütülmektedir.

Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi Aksaray ve Haseki Sultangazi Poliklinik binalarında hizmet vermektedir.

PoliklinikhizmetimizUzmanhekimlerimiztarafındanCumahariçhaftaiçiikihizmetbinasında dönüşümlü olarakyapılmaktadır.

Polikliniğimiz randevu sistemi ile çalışmakta olup, hastalarımız; 182’den veya MHRS ile randevu ile gelen hastalarımıza hizmet vermektedir.

 

İdari ve eğitim toplantılarımız hizmet binamızın bulunduğu “Maltepe Mahallesi Eski Çırpıcı Yolu Sok. Merter İş Merkezi D Blok-No:2 34010 - 1 Zeytinburnu / İstanbul “ adresindeki eğitim ve toplantı salonunda gerçekleşmektedir.

Büyük organizasyonlu eğitim ve toplantılarımız için hastanemiz toplantı salonu da kullanılmaktadır. Ayrıca hastanemiz bünyesinde hizmet veren eğitim kliniklerinin talep etmeleri durumunda kliniklerin eğitimlerine de katılım sağlanmaktadır.

 

Adres: Maltepe Mahallesi Eski Çırpıcı Yolu Sok. Merter İş Merkezi D Blok-No:2 34010 - 1

Zeytinburnu / İstanbul

Telefon (Santral-Çağrı Merkezi):0 212 481 41 11

Numune Kabul Koordinasyon Merkezi:(0212) 481 33 32 /(0552)557 65 15

Fax: 0 212 482 25 14

Email:hasekigenetiknk@gmail.com                    

(Numune ve koordinasyonlailgili)

 Email:hasekigenetikhastailetisim@gmail.com(Hasta İletişim)