Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
24 Aralık 2021


ÇOCUK SAĞLIĞI ve HASTALIKLARI KLİNİĞİ
 UZMAN DOKTOR KADROSU

PROF.DR. MURAT ELEVLİ 

EĞİTİM SORUMLUSU

DOÇ.DR.KAMİL ŞAHİNİDARİ SORUMLU
UZ.DR.CENGİZ ÇETİNKAYA(BAŞHEKİM YARD.OLARAK GÖREV YAPMAKTADIR)
 UZ. DR.ALİ CÜNEYT HANLIUZMAN TABİP

UZ. DR.RECEP DURAK

UZMAN TABİP

UZ. DR.İSMAİL TAVŞU

UZMAN TABİP

UZ. DR.ALİ KARAKUŞ

UZMAN TABİP

UZ.DR.HALİL UĞUR HATİPOĞLU

UZMAN TABİP

UZ. DR.YUNUS CEYLAN

UZMAN TABİP

UZ. DR. SEDA KAR ÜNAL

UZMAN TABİP

UZ. DR.TUBA KARAKUŞ SERT

UZMAN TABİP

UZ. DR.NİMET AĞIR

UZMAN TABİP

UZ. DR. SERDAR KERTMEN

UZMAN TABİP

UZ. DR. SELİN BAŞARAN AYAZ

UZMAN TABİP

UZ.DR.MAHMUT CANER US
 UZMAN TABİP
UZ.DR.DAMLA GÖKÇEER AKBULUT
 UZMAN TABİP
 UZ.DR.GÜLŞAH TOPRAK
 UZMAN TABİP

 

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Polikliniklerimiz Haseki Fatih Merkez Polikliniğinde, Fatih Semt Polikliniğinde ve Sultangazi Yerleşkesinde hizmet vermektedir.

Pediatri olarak da bilinen Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü, doğumdan ergenliğe kadar uzanan süreç içinde yer alan bireylerin tanı, takip ve tedavisi ile ilgilenen bilim dalıdır. 0 ile 18 yaş arasında, çocuk olarak tanımlanan kişilerin doğumsal hastalıkları, doğum sonrası düzenli olarak uygulanması gereken aşı takibi, mental, fiziksel ve motor gelişimi pediatri hekimlerince takip edilir. Bu süreçte yapılan rutin muayenelerde bebeklerin boy, kilo, beslenme ve benzeri gelişiminin yanı sıra günlük yaşam becerilerinin, ifade ve anlamalarının gelişimi, nörolojik ve psikolojik gelişimleri gibi pek çok süreç kontrol ve takip edilir. Henüz iletişim becerisi gelişmemiş bebeklerin hastalıklarının zorlu tanı ve tedavisi ile ilgilenen hekimler, çocukluk döneminde bulunan bireylerin muayenelerini ise onların psikolojilerini göz önünde bulundurularak yapar. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hekimleri 6 yıl tıp fakültesi eğitimi aldıktan sonra 4 yıl da pediatri bölümünde ihtisas yaparlar.

Çocuk Hastalıklarımızın bünyesinde Çocuk acil hizmetleri de verilmektedir. Ayrıca bünyemizde Yenidoğan Yoğun Bakım ve Çocuk Yoğun Bakım Üniteleri de hizmet vermektedir.