Fatih TRSM
24 Haziran 2021

 

SBÜ Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde 2014’de açılan merkezimiz o günden itibaren Fatih Toplum Ruh Sağlığı Merkezi olarak hizmet vermektedir. 1 Uzman Doktor, 2 Hemşire, 1 Sosyal Çalışmacı, 1 Psikolog, 1 Ergoterapist, 1 Tıbbi Sekreter ve 1 Temizlik Personeli olmak üzere toplam 8 çalışanla hizmet vermekte olan merkezimizin mevcut aktif hasta sayısı 475’tir.

 Haftanın beş günü Uzman Doktor tarafından poliklinik hizmeti verilmektedir. Perşembe günleri sahada ekip aracıyla yarım gün olmak üzere ev ziyaretlerini gerçekleştirmekteyiz. Hastaların parenteral tedavileri merkezde sürdürülmektedir. Haftada 1 gün psiko-eğitim, 1 gün ise aile grubu gerçekleştirilmektedir. Hafta içi mesai saatleri içerisinde danışanlar ve aileleri kendi danışmanlarından destekleyici görüşme hizmeti alabilmektedir.

Pandemi sürecinde merkezin aktifliği aynı hızda devam etmiş ve sokağa çıkma kısıtlaması olan danışanlar için parenteral ve destekleyici tedaviler ikamet adreslerinde devam ettirilmiştir. Pandemi sürecinden önce hafta içi 5 gün iş-uğraş terapisi ve 3 gün sanat terapisi öğretmenlerimiz tarafından danışmanlarımıza hizmet olarak sunulmaktadır. Sosyal etkinlik olarak “Tatlı Çarşamba” adı altında danışanlarımızın sosyalleşmesi gözetilmektedir. Danışanların sosyal hakları ve alabileceği hizmetler konusunda bilgilendirilerek gerekli yönlendirmeler tarafımızca gerçekleştirilmektedir.