Sigara Bırakma Polikliniği
01 Şubat 2024

Program sigarayı bırakmak isteyen kişilerin bunu başarmaları ve sürdürmelerini sağlayan kişisel bilinçlenme, destek ve gerekli olan durumlarda ilaç tedavisi ile sürecin düzenli olarak takibinden oluşmaktadır.

Burada konu hakkında deneyimli Göğüs Hastalıkları Uzmanı haftalık olarak başvuran kişilerle bireysel görüşmeler yapar.

Bırakma süreci olan ilk 3 ay süresince düzenli izlemin ardından, tekrar başlama oranlarının yüksek olduğu ilk 1 yılda bunu engellemek amacıyla düzenli takip sürdürülür.

İki şekilde muayene randevusu alabilirsiniz:

1. Telefon İle Randevu : 182 ' No'lu telefonu arayarak, hastanemiz Sigara Bırakma Polikliniği'nden randevu alabilirsiniz.

2. İnternetten Randevu :  MHRS sistemi üzerinden hastanemiz Sigara Bırakma Polikliniği'nden randevu alabilirsiniz.

3. Kontrol muayeneleri için de yine" Alo 182" ya da MHRS sistemi üzerinden randevu alarak tedavilerinize devam edebilirsiniz.
☎️💻Sigara ve tütün bağımlılığı ile ilgili “Alo 171” Sigara Bırakma Danışma Hattını arayarak ayrıntılı bilgi alabilir, ayrıca sigara-tütün bağımlılığınızla savaşmaya karar verdiyseniz de 182 numaralı Merkezi Hekim Randevu Sistemini arayarak ve www.mhrs.gov.tr üzerinden  hastanemiz Sigara Bırakma Polikliniği’ne randevu alabilirsiniz.

❗Sigara Bırakma Polikliniği’nde haftanın 5 günü; Salı günü yarım gün, Pazartesi, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri ise tam gün hizmet verilmektedir. Ayrıntılı değerlendirmeler sonrasında psiko-sosyal destek ve ilaç tedavileri gibi yaklaşımlarla size bu konuda destek ve yol gösterici olmaya çalışılmaktadır.
🚭Başvuruda bulunan sigara bağımlılarına nikotin replasman tedavisi, farmakoterapi gibi bilimsel yöntemler kullanılarak sigara bırakma konusunda yardımcı olunmaktadır.
📌Sigara Bırakma Polikliniği, Sultangazi Haseki Yerleşkesi Poliklinik Binası Zemin Kattadır.