Sigara Bırakma Polikliniği
05 Mart 2019

Hastanemizde Poliklinik binası 4.katta Sigara Bırakma Polikliniğimiz hizmet vermektedir. 

        Sigara Bırakma Polikliniği Göğüs Hastalıkları Uzmanı tarafından salı günleri haftada tek gün olarak yapılmaktadır. Farmakoterapinin yanı sıra başvuranlara, bireysel sigara bırakma programlarını da sunmaktadır. Program sigarayı bırakmak isteyen kişilerin bunu başarmaları ve sürdürmelerini sağlayan kişisel bilinçlenme, destek ve gerekli olan durumlarda ilaç tedavisi ile sürecin düzenli olarak takibinden oluşmaktadır.
Burada konuda deneyimli göğüs hastalıkları uzmanı haftalık olarak başvuran kişilerle bireysel görüşmeler yapar. Gerekli durumlarda hastalar için psikiyatri polikliniğinden de destek alınmaktadır
Bırakma süreci olan ilk 3 ay süresince düzenli izlemin ardından, tekrar başlama oranlarının yüksek olduğu ilk 1 yılda bunu engellemek amacıyla düzenli takip sürdürülür.


Sigara Bırakma Polikliniği Hekimi
Uzm Dr Gülfidan Uzanİki şekilde Muayene Randevusu alabilirsiniz.

1. Telefon İle Randevu : 182 ' Nolu telefonu arayarak, hastanemiz Sigara Bırakma Polikliniğinden randevu alabilirsiniz.


2. İnternetten Randevu : 182-97x88.png butonu tıklayarak MHRS sistemi üzerinden hastanemiz Sigara Bırakma Polikliniğinden randevu alabilirsiniz.

3. Kontrol muayeneleri için de yine Alo 182 yada MHRS sistemi üzerinden randevu alarak tedavilerinize devam edebilirsiniz.