Çocuk Sağlığı ve HastalıklarıÇocuk Sağlığı ve Hastalıkları Polikliniklerimiz Haseki Fatih Merkez Polikliniğinde, Fatih Semt Polikliniğinde ve Sultangazi Yerleşkesinde hizmet vermektedir.

Pediatri olarak da bilinen Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü, doğumdan ergenliğe kadar uzanan süreç içinde yer alan bireylerin tanı, takip ve tedavisi ile ilgilenen bilim dalıdır. 0 ile 18 yaş arasında, çocuk olarak tanımlanan kişilerin doğumsal hastalıkları, doğum sonrası düzenli olarak uygulanması gereken aşı takibi, mental, fiziksel ve motor gelişimi pediatri hekimlerince takip edilir. Bu süreçte yapılan rutin muayenelerde bebeklerin boy, kilo, beslenme ve benzeri gelişiminin yanı sıra günlük yaşam becerilerinin, ifade ve anlamalarının gelişimi, nörolojik ve psikolojik gelişimleri gibi pek çok süreç kontrol ve takip edilir. Henüz iletişim becerisi gelişmemiş bebeklerin hastalıklarının zorlu tanı ve tedavisi ile ilgilenen hekimler, çocukluk döneminde bulunan bireylerin muayenelerini ise onların psikolojilerini göz önünde bulundurularak yapar. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hekimleri 6 yıl tıp fakültesi eğitimi aldıktan sonra 4 yıl da pediatri bölümünde ihtisas yaparlar.

Çocuk Hastalıklarımızın bünyesinde Çocuk acil hizmetleri de verilmektedir. Ayrıca bünyemizde Yenidoğan Yoğun Bakım ve Çocuk Yoğun Bakım Üniteleri de hizmet vermektedir.

  

 

Doktorlar

21 Şubat 2022