Klinik Hakkında
16 Mart 2023


Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği, 1983 tarihinde kurucu şefimiz Doç. Dr. İlhan CEVER Bey'in Haseki Hastanesi'ne atanmasıyla kurulmuştur. 1986 tarihinde de As.Dr.Ahmet KORKMAZ ilk Asistan Doktor olarak kliniğimizde eğitim almaya başlamıştır.

 

2001 tarihinde emekli olan hocamız Doç. Dr. İlhan CEVER’in hastanemizden ayrılmasından sonra Op. Dr. Haldun ERTÜRK, Prof. Dr. Ercan ÇETİNUS, Prof. Dr. Doğan ATLIHAN ve Prof. Dr. Murat YILMAZ Eğitim Sorumluluğunu üstlenmişlerdir. Halen bu görevi Prof. Dr. Murat YILMAZ yürütmektedir.

 

Bugüne kadar 60'ın üzerinde Uzman Doktor yetiştirmiş olan kliniğimiz, şu anda  2 Profesör, 2 Başasistan, 8 Uzman Doktor ve 15 Asistan Doktor kadrosuyla hizmet vermeye; ulusal ve uluslararası düzeyde bilimsel faaliyetlerde bulunmaya devam etmektedir.

 

Kliniğimizde, Travmatoloji (Her türlü kemik kırıkları ve kas-iskelet sistemi yaralanmaları), artroplasti (kalça-diz-omuz-eklem protezleri), omurga cerrahisi (omurga kırıkları-omurga eğrilikleri), artroskopi spor cerrahisi (diz-omuz-dirsek-ayak bilek kapalı artroskopik cerrahileri), ayak cerrahisi (halluks valgus-düz tabanlık-çarpık ayak), çocuk ortopedi cerrahileri (kalça çıkıkları-doğuştan uzuv bozuklukları-el ve üst ektremite cerrahisi) ile ayrıca protez ve kırık tedavileri sonrasında görülen her türlü komplikasyonlara yönelik kompleks revizyon cerrahileri yapılmaktadır.

 

Hastanemizde 7/24 Acil Ortopedi hizmeti verilmektedir.