Klinik Hakkında
01 Şubat 2024
Klinik Biyokimya; insanlarda sağlığın değerlendirilmesi, hastalık için risk faktörlerinin belirlenmesi, tanısı, takibi ve tedavinin izlenmesi amacıyla insana ait biyolojik örneklerin (kan, idrar, BOS, gaita, diğer vücut sıvıları) çeşitli laboratuvar yöntemleri ile incelendiği bir tıp bilimidir.

Hastanemiz Tıbbi Biyokimya Laboratuvarı; hastanemiz açıldığı yıldan beri gelişerek hizmet vermeye devam etmektedir.  Test çalışmalarında tüm dünyada  kabul görmüş ve önerilen kalite kontrol protokolleri uygulanmakta ve bu katılımlar belgelenmektedir.

Sultangazi Ek Hizmet Binası Biyokimya Laboratuvarımız, Acil Laboratuvarlarımız, Fatih Semt Polikliniği Biyokimya Laboratuvarımızda toplam 28 adet cihazımızla hizmet vermekteyiz.

IMG_20200817_134442.jpgBiyokimya Laboratuvarımıza polikliniklerden, servislerden ve acilden numuneler gelmektedir. Acil Laboratuvarlarımız 7 gün 24 saat hizmet vermektedir.

Her gün mesai saatleri içinde saat 08:00 - 09:00 arasında cihazların günlük temizlik, bakım, kalibrasyon ve kontrolleri çalışılır. Bu esnada laboratuvarımızın numune  kabulü başlar. Sonuçlar çıkmaya başladığı andan itibaren uzman doktorlarımız  sonuçları inceleyip onay vermeye başlamaktadırlar. Gün boyu  numune kabulü ve sonuçların onaylanıp hastaya  iletilmesi devam etmektedir. Hastalara sonuçlarının saat kaçta verileceği  yazılı olarak belirtilmiştir.

 Yıllık olarak planlanan hizmet içi eğitimlerle de, laboratuvar çalışanlarına gerek bilgi tekrarı, gerekse yenilikler aktarılarak gelişmelerine olanak sağlanmaktadır.