XII.Ulusal Haseki Tıp Kongresi ve XI.Haseki Hemşirelik Sempozyumu
28 Temmuz 2022

1130x384_2022.jpg


Değerli Meslektaşlarımız,  

Sizleri bu yıl on ikincisini düzenlediğimiz Ulusal Haseki Tıp Kongresi’ne davet etmenin onur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Ülkemizin köklü sağlık kuruluşlarından biri olan hastanemizin yılda bir kez düzenlediği bu kongre, günlük klinik uygulamada multidisipliner yaklaşımın her geçen gün artan önemine istinaden farklı disiplinlerin bir araya geldiği bir bilimsel etkinlik olmaktadır.   

Tüm dünyada halen süren olumsuz etkilerini yaşadığımız COVİD 19 pandemisi nedeniyle bir yıl ara vermek zorunda kaldığımız ancak geçen yıl geniş bir katılımla ve başarılı bir şekilde gerçekleştirebildiğimiz kongremizin ardından bu sene de sizlerle yine yüz yüze bir toplantı yapabilmeyi hedeflemekteyiz.   

Bilimsel gelişmelere paralel olarak klinik pratiğimizde sık aralıklarla yaklaşım değişiklikleri olmakta ve güncel olanı takip etmek her hekim için en doğru yaklaşımı seçmek açısından önem kazanmaktadır. Her yıl olduğu gibi bu kongremizde de bilgilerimizi güncellemek, disiplinler arası işbirliğini artırmak temel hedeflerimiz olacaktır. Bu amaçla güncel yaklaşımların multidisipliner tartışılacağı panel, konferans ve oturumlar yapılması planlanmaktadır. Bilimsel açıdan tatmin edici ve keyifli bir kongre olacağını düşünmekteyiz. Aynı zamanda kongremiz bünyesinde XI. Haseki Hemşirelik Sempozyumu yine güncel konuların uzmanlarınca tartışıldığı kaliteli bir bilimsel etkinlik olarak planlanmıştır.  

Köklü bir eğitim kurumu olması nedeniyle ülkemizin her yerinde kurumumuzdan eğitim almış nice meslektaşımız bulunmaktadır. Bu kongrenin sosyal paydasında aynı zamanda yıllar geçtikçe genişleyen bir ailenin fertlerini yeniden bir araya getirme duygusu mevcuttur. Bilimsel ve sosyal açıdan keyifli vakit geçireceğiniz ve kazanımlarla dolu olarak döneceğinizi düşündüğümüz kongremizde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.  

Saygılarımızla,  

KONGRE ONURSAL BAŞKANLARI

Mustafa YENİGÜN (Kurucu Başkan) 
Muzaffer AKINCI 
H. Esra ATAOĞLU 
Haldun ERTÜRK 
Zeynep KARAALİ
A. Baki KUMBASAR 
Ömer SARILAR 
Fuat ŞAR

KONGRE BAŞKANI

Gamze ÇITLAK

GENEL SEKRETERLER

Süleyman AHBAB
Erdal BELEN
Emre HOCA
Mustafa Kemal SEREZ

KONGRE DÜZENLEME KURULU

Muzaffer AKINCI
H. Esra ATAOĞLU

Mine Gürsaç ÇELİK

Ayşe Özlem ÇOKAR

Zeynep KARAALİ

Macit KOLDAŞ 

A. Baki KUMBASAR

Savaş ÖZTÜRK

Şule POTUROĞLU

Mehmet Mesut SÖNMEZ

Fuat ŞAR

Mustafa YENİGÜN