Klinik Hakkında
01 Ağustos 2022

Hastanemiz Yoğun Bakım Kliniği, Nisan 2019 tarihinden itibaren Sultangazi Yerleşkesi’nde 3. Basamak Yoğun Bakım hizmeti vermektedir.

 

Ünitemiz her biri 10 yatak kapasiteli 5 birimden oluşmaktadır. Her birimde 2’şer adet tek kişilik negatif basınçlı oda mevcut olup; toplam 50 yatak kapasitelidir. Her bir yatak için invazif / noninvazif mekanik ventilasyon ve monitorizasyon imkanları mevcuttur. Renal replasman tedavileri, plazmaferez, hepatik ensefalopatide MARS desteği, yatak başı video bronkoskopi, refrakter solunum yetmezliğinde ECMO gibi ileri tedavi yöntemleri uygulanabilmektedirHer türlü invazif girişim yapılmaktadır. Yatak başı ultrasonografi-doppler rutin olarak uygulanmaktadır. Fizyoterapistlerimiz günlük, düzenli olarak her hastaya yatak içi ve solunum egzersizleri yaptırmakta, genel durumu düzelen hastalar servise ya da palyatif destek ünitelerine devredilmektedir.


Ünitemiz 7 gün 24 saat yoğun bakım uzmanı denetiminde çalışmaktadır. Anestezi ve Reanimasyon Kliniği asistanları ünitemizde eğitim almakta, çalışmakta ve nöbet tutmaktadır. İç Hastalıkları Kliniği asistanları düzenli olarak rotasyona gelmektedir. Kliniğimiz toplam Göğüs Hastalıkları ve Anesteziyoloji -Reanimasyon üzerine yoğun bakım yan dal uzmanlığını almış  2 uzman doktor 100 hemşire,60 yardımcı personel ile hizmet vermekte olup;  her Hemşire 2 hastanın bakımından sorumludur.

 

Travma hastaları ve postoperatif hastalar ile beraber dahili akut hastalıkların tümü yoğun bakım ünitemizde takip edilebilmektedir.